Vinaora Nivo Slider

Burmistrz Michałowa laureatem Nagrody Zygmunta Glogera

Rozmiar czcionki:

nagroda glogera

Marek Nazarko został wyróżniony za inspiracje i wdrażanie wielu ważnych przedsięwzięć kulturalnych i gospodarczych w gminie Michałowo. 

Laureatów wybrała kapituła w składzie:  prof. Henryk Samsonowicz, prof. Janusz Tazbir oraz Stanisław Zagórski. Oprócz Burmistrza Michałowa w tym gronie znaleźli się  prof. dr hab. Dariusz Rott, Krzysztof Burek, dr Sergiusz Leończyk, Witold Banach, dr Beata Hebzda-Sołogub, dr Edward Kopówka i Jacek Nazarko.

Po raz pierwszy nagroda imienia słynnego etnografa i folklorysty została wręczona w 1983 roku. Przez lata na tej liście znalazło się wielu znanych ludzi zasłużonych dla polskiej kultury. Tegoroczna edycja stała na wysokim poziomie, a całość dofinansowana była ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowego Centrum Kultury, Marszałka Województwa Podlaskiego, Prezydenta Miasta Łomży i Społecznego Stowarzyszenie Prasoznawcze ,,Stopka" z Łomży.

 W trakcie konferencji prowadzono dyskusję w oparciu o teksty opublikowane w książce ,,Miejsca święte, miejsca przeklęte" (jest już dostępna w Gminnej Bibliotece w Michałowie). Udział w niej wzięli m.in.: prof. Janusz Tazbir z Polskiej Akademii Nauk, prof. Włodzimierz Pawluczuk z Uniwersytetu w Białymstoku, ks. dr Jerzy Sikora z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, dr Małgorzata Czapiga z Uniwersytetu Wrocławskiego, dr Maciej Krzywosz z Uniwersytetu w Białymstoku oraz dr Jolanta Sawicka-Jurek z Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach.

  • nagroda1
  • nagroda2
  • nagroda3

 

 

STATYSTYKI ODWIEDZIN

Dzisiaj: 2
Wczoraj: 97
Bieżący tydzień: 240
Poprzedni tydzień: 448
Bieżący miesiąc: 1783
Poprzedni miesiąc: 1769
Ogółem: 211350

Poland 77.1%United States 14.3%Germany 1.6%United Kingdom 1.2%