Vinaora Nivo Slider

Społecznik roku "Newsweeka" działa w Nowej Woli

Rozmiar czcionki:

Dr Paweł Grabowski, założyciel hospicjum w Nowej Woli, został wyróżniony w III. edycji konkursu o tytuł Społecznika Roku organizowanego przez tygodnik „Newsweek" i Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. 

     Inicjatywa promuje osoby, którym chce się działać na rzecz zmian w społeczności lokalnej lub środowisku i które walczą skutecznie z problemami społecznymi lub im zapobiegają.

     Kapituła docenia również tych, którzy próbują rozwiązywać dotychczas omijane problemy, są pomysłodawcami i organizatorami szczególnie wartościowych oddolnych działań, akcji i inicjatyw społecznych i co najważniejsze, robią to bez oglądania się na pomoc instytucjonalną.

     Ideą akcji jest nagłośnienie działalności społecznej w Polsce i odkłamanie nieprawdziwego obrazu biernych Polaków. Wszystkie nadsyłane wnioski z opisem kandydatów i ich osiągnięć są weryfikowane przez ekspertów z Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce oraz przedstawicieli redakcji „Newsweek Polska”.

    Konkurs jest kontynuacją idei podjętej przez Fundację POMOC SPOŁECZNA SOS w 1997 roku. Zapoczątkował ją Jacek Kuroń w odpowiedzi na prośbę Wisławy Szymborskiej o pomoc w podzieleniu się ze społeczeństwem pieniędzmi z literackiej Nagrody Nobla.

     Tegorocznymi zwycięzcami, obok dr Pawła Grabowskiego zostali: ks. Jacek Stryczek, Marcin Kornak, Maria Talarczyk i ks. Andrzej Tuszyński.

Więcej informacji na stronie

 Relacja wideo z gali Społecznik Roku "Newsweeka"

 

 

 

 

 

 

 

STATYSTYKI ODWIEDZIN

Dzisiaj: 2
Wczoraj: 97
Bieżący tydzień: 240
Poprzedni tydzień: 448
Bieżący miesiąc: 1783
Poprzedni miesiąc: 1769
Ogółem: 211350

Poland 77.1%United States 14.3%Germany 1.6%United Kingdom 1.2%