Vinaora Nivo Slider

Pieniądze w wysokości 2 190 893, 54 zł. z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na rozwój infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej dla Michałowa – przyznane.

Rozmiar czcionki:

Projekt „Rozwój infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej w gminie Michałowo” uzyskał dofinansowanie w  wysokości 2190893,54 zł ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007 – 2013, Osi Priorytetowej III Rozwój turystyki i kultury, Działania 3.1 Rozwój atrakcyjności turystycznej regionu.

 

Celem projektu jest wzrost atrakcyjności turystycznej Gminy Michałowo poprzez budowę infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej.

Projekt polega na stworzeniu warunków do rozwoju przedsiębiorczości w zakresie turystyki oraz stworzenie warunków do uprawiania sportów wodnych poprzez budowę infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej w Michałowie i nad Zalewem Siemianówka.  W ramach projektu zostanie: utworzony park miejski w Michałowie z galerią zewnętrzną do prezentacji wystaw oraz infokioskiem, nad zalewem Siemianówka powstanie zaplecze dla rozwoju żeglarstwa, zostanie utworzona plaża, powstaną obiekty turystyczno-rekreacyjne: molo, wieża widokowa, wiata. Realizacja projektu przyczyni się do rozwoju przedsiębiorstw z branży sektora turystycznego w Gminie Michałowo. W projekcie przewidziane jest wykorzystanie technologii ICT.

 Przedmiotem projektu jest: 

1. Rewitalizacja obszaru położonego w obrębie dawnego rynku w Michałowie

2. Rekultywację plaży w Bondarach

3. Budowa wieży widokowej w Bondarach

4. Budowa pomostu drewnianego nad Zalewem Siemianówka w Bondarach

5. Budowa wiaty rekreacyjno-wypoczynkowej

6. Zakup wodnego placu zabaw

7. Zakup kiosku internetowego wraz z oprogramowaniem

8. Zakup zestawu łodzi

9. Zakup hangaru na łodzie

 Wartość całkowita projektu: 3 826 394,30 zł.

 

więcej na: wrotapodlasia.pl

STATYSTYKI ODWIEDZIN

Dzisiaj: 59
Wczoraj: 90
Bieżący tydzień: 387
Poprzedni tydzień: 448
Bieżący miesiąc: 1930
Poprzedni miesiąc: 1769
Ogółem: 211497

Poland 77.1%United States 14.2%Germany 1.6%United Kingdom 1.2%