Vinaora Nivo Slider

Wyniki wyborów uzupełniających do Rady Miejskiej

Rozmiar czcionki:

W dniu 20 stycznia 2019 roku w okręgu wyborczym nr 11 odbyły sie wybory uzupełniające do Rady Miejskiej w Michałowie.

 Podczas nocy wyborczej Obwodowa Komisja Wyborcza ds. Ustalenia Wyników Głosowania uznała iż wszystkie karty wyjęte z urny są nieważne. Powodem tej decyzji był błędny rok na każdej z kart do głosowania. Pomimo, iż wybory się odbyły bez żadnych przeszków i incydentów Miejska Komisja Wyborcza nie mogła ustalić ostatecznych wyników głosowania.

W związku z zaistniałą sytuacją Komisarz Wyborczy w Białymstoku w dniu 21 stycznia 2019 roku wydał Postanowienie  Nr 9/2019 , w którym stwierdził, iż Miejska Komisja Wyborcza jako organ wyższego stopnia ma obowiązek wezwać Obwodową Komisję Wyborczą ds. Ustalenia Wyników Głosowania do sporządzenia protokołu głosowania uwzględniającego wyniki głosowania na podstawie kart do głosowania wyjętych z urny. W ocenie Komisarza nieprawidłowe wpisanie daty wyborów na karcie wyborów nie powoduje nieważności kart do głosowania.

Realizując wyżej wymienione Postanowienie Komisarza - Miejska Komisja Wyborcza w dniu 22. stycznia 2019 roku wydała stosowną Uchwałę, w której wezwała  Obwodową Komisję Wyborczą ds. Ustalenia Wyników Głosowania do sporządzenia protokołu głosowania z zaleceniem Postanowiania Komisarza Wyborczego.

Ostatecznie, Obwodowa Komisja Wyborcza ds. Ustalenia Wyników Głosowania sporządziła protokół z głosowania , na podstawie którego Miejska Komisja Wyborcza mogła ustalić wyniki głosowania - protokół MKW z wyborów uzupełniających do Rady Miejskiej.

Stosunkiem głosów 82 do 67 radnym został wybrany MIKOŁAJ BORYS CHLABICZ. Gratulujemy.

STATYSTYKI ODWIEDZIN

Dzisiaj: 13
Wczoraj: 72
Bieżący tydzień: 13
Poprzedni tydzień: 448
Bieżący miesiąc: 1556
Poprzedni miesiąc: 1769
Ogółem: 211123

Poland 77.2%United States 14.3%Germany 1.6% 1.2%