Vinaora Nivo Slider

Niedziela z Bachem - bezpłatny koncert w GOK w Michałowie

Rozmiar czcionki:

Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne TAK oraz Gminny Ośrodek Kultury w Michałowie zapraszają na koncert  "Kantata o kawie" BWV 211 - Jana Sebastiana Bacha, który odbędzie się w niedzielę 9 grudnia o godz. 12.00 w sali widowiskowej GOK.

  Koncertowi towarzyszyć będzie wykład dr n. med. Jolanty Wilmańskiej "Pomyślne starzenie - wyzwanie XXI wieku, depresja wieku podeszłego, niesprawność ruchowa osób w wieku podeszłym". Wstęp bezpłatny.

"Kantata o kawie (Schweigt stille, plaudert nicht)" BWV 211, należy do najbardziej zachwycających dzieł Bacha. W przeciwieństwie do wielu innych kantat świeckich, to nie starożytni bogowie, ani bezkrytycznie wychwalani władcy przykuwają tu naszą uwagę. W miejsce tego akcja została złożona z serii scen z życia "normalnych" rodzin klasy średniej z czasów Bacha.

W trakcie koncertu wystąpią:  Małgorzata Trojanowska - Lieschen (sopran), Paweł Pecuszok (narrator, tenor), Przemysław Kummer - Schlendrian (bas), Sylwester Trojanowski (fortepian).

Autorka wykładu, dr n. med. Jolanta Wilmańska jest absolwentką Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Białymstoku, w której podjęła pracę zaraz po ukończeniu studiów. Obecnie zatrudniona jest na etacie adiunkta w Klinice Geriatrii UMB pełniąc jednocześnie obowiązki lekarskie starszego asystenta w Oddziale Geriatrii ZOZ MSW oraz konsultanta Poradni Geriatrycznej. Posiada specjalizacje z zakresu chorób wewnętrznych i geriatrii. Brała aktywny udział w realizacji projektów badawczych z zakresu gerontologii społecznej i klinicznej (międzynarodowe projekty europejskie COPE, EUROFAMCARE). Była skarbnikiem Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Gerontologicznego (PTG), zaś obecnie pełni tę funkcję w Oddziale Podlaskim PTG. Jest autorką prac o tematyce gerontologicznej publikowanych w fachowych czasopismach krajowych i zagranicznych. Interesuje się literaturą, historią sztuki, ekologią i turystyką (szczególnie rowerową). Ma dorosłą córkę.

Koncert i wykład realizowane są w ramach projektu "Jak pomyślnie się starzeć i uczestniczyć w kulturze" sfinansowanego ze środków otrzymanych z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2012-2013.

Serdecznie zapraszamy.

 

Czytaj więcej na www.gokmichalowo.pl.

STATYSTYKI ODWIEDZIN

Dzisiaj: 65
Wczoraj: 68
Bieżący tydzień: 133
Poprzedni tydzień: 448
Bieżący miesiąc: 1676
Poprzedni miesiąc: 1769
Ogółem: 211243

Poland 77.3%United States 14.3%Germany 1.5% 1.2%