Vinaora Nivo Slider

Zmiany w systemie wywozu śmieci!

Rozmiar czcionki:

 W Michałowie opracowano już założenia systemu wywozu nieczystości. W zaproponowanym rozwiązaniu, które zacznie obowiązywać od 1 lipca zatroszczono się o osoby samotne oraz rodziny wielodzietne.

Marek Nazarko, Burmistrz Michałowa, zaproponował zróżnicowanie stawki za wywóz odpadów komunalnych w zależności od tego czy w danym gospodarstwie zamieszkuje osoba samotna, czy też cała rodzina. Opłaty będą dokonywane od gospodarstwa domowego, a nie od osoby. Przy czym stawka dla osób samotnych będzie o połowę niższa.

Rada Miejska w Michałowie przyjęła propozycję burmistrza i uchwaliła wysokość opłat miesięcznych za wywóz nieczystości w następujący sposób:

ODPADY NIESELEKTYWNE

  • gospodarstwo domowe jednoosobowe (osoba samotnie gospodarująca) - 36 zł
  • gospodarstwo domowe wieloosobowe - 70 zł

ODPADY SELEKTYWNE

  • gospodarstwo domowe jednoosobowe (osoba samotnie gospodarująca) - 18 zł
  • gospodarstwo domowe wieloosobowe - 35 zł

 

Większość gmin w województwie podlaskim nadal nie opracowało systemu gospodarowania odpadami komunalnymi. Zaproponowane w Michałowie rozwiązanie wydaje się być modelowe i w najlepszy sposób pozwala na sprawiedliwe obciążenie mieszkańców gminy kosztami wywozu nieczystości.

Należy pamiętać o tym, aby przed 1 lipca 2013 rozwiązać umowę z dotychczasowym odbiorcą nieczystości w celu uniknięcia podwójnego płacenia za wywóz śmieci. Więcej informacji o zmianach dotyczących wywozu nieczystości na terenie Gminy Michałowo: tel.: 85 713 17 81.

Zapoznaj się z ulotką informacyjną!

 

STATYSTYKI ODWIEDZIN

Wczoraj: 68
Bieżący tydzień: 396
Poprzedni tydzień: 448
Bieżący miesiąc: 1939
Poprzedni miesiąc: 1769
Ogółem: 211506

Poland 77.1%United States 14.2%Germany 1.6% 1.2%