Vinaora Nivo Slider

Bezpieczne Wakacje 2012

Rozmiar czcionki:

wakacje2012Zbliżają się wakacje - utęskniony czas dzieci i młodzieży szkolnej. Czas wyjazdów nad morze, w góry, na wieś i do miasta, czas wycieczek krajowych oraz zagranicznych. W wigorze zabawy i atrakcjach spędzania wolnego czasu łatwo o niebezpieczeństwa a  nawet tragedię. Dzieci są na nie najbardziej narażone. Z myślą o dzieciach właśnie trwa już od kilku lat cykl spotkań w okresie przedwakacyjnym aby uczulić młodzież, wskazać potencjalne sytuacje zagrożenia, sposoby przeciwdziałania oraz radzenia sobie w okolicznościach niebezpiecznych a także  groźnych dla życia i zdrowia.

14 czerwca 2012 w słoneczny poranek na krytej pływalni miejskiej Na Fali dyrektor MOSiR Michałowo pan Dariusz Golak zainaugurował sezon „Bezpieczne wakacje 2012”

Akcja organizowana jest przez Miejski Ośrodek Sportu i Rehabilitacji w Michałowie przy współudziale Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, Straży Granicznej placówka w Michałowie, Ochotniczej Straży Pożarnej Michałowo, Urzędu Miejskiego w Michałowie oraz szkoły podstawowej i gimnazjum.

Panowie Policjanci, funkcjonariusze Straży Granicznej oraz ratownicy z pływalni przekazywali i utrwalali wiedzę w zakresie bezpiecznego wypoczynku letniego. W luźnej rozmowie i prezentacji na manekinie oraz przez samych ratowników w  wodzie wprowadzano dzieci do tematu bezpieczeństwa:

- na/przy obszarach wodnych

- na terenach leśnych

- na terenach wiejskich

- w ruchu drogowym

- bezpiecznego kontaktu z psem i innymi zwierzętami

- bezpiecznej elektryczności.

Potem odbył się pokaz tresury i posłuszeństwa psa pracującego w Straży Granicznej- gorąco nagradzany brawami przez młodzież. Gwoździem programu,  ku uciesze dzieciaków, był pokaz pojazdów i wyposażenia strażaków, policjantów i funkcjonariuszy Straży Granicznej. Dzieci mogły założyć kamizelkę kuloodporną i hełm, wziąć do ręki prawdziwy karabin maszynowy czy pistolet (oczywiście nienaładowany), usiąść za kierownicą motocykla oraz radiowozupolicyjnego czy też wdrapać się do kabiny wozu strażackiego.

Pośród śmiechów i dobrej zabawy zostało spełnione ogromnie ważne przesłanie spotkania- pokazanie, że funkcjonariusze służb mundurowych są przyjaźni, są po to aby nam pomagać i dbać o nasze bezpieczeństwo ale i my sami jesteśmy przede wszystkim odpowiedzialni za siebie oraz naszych bliskich.

Życzymy wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji!

 

  • wakacjek01
  • wakacjek03
  • wakacjek04
  • wakacjek05
  • wakacjek06
  • wakacjek07

STATYSTYKI ODWIEDZIN

Dzisiaj: 2
Wczoraj: 97
Bieżący tydzień: 240
Poprzedni tydzień: 448
Bieżący miesiąc: 1783
Poprzedni miesiąc: 1769
Ogółem: 211350

Poland 77.1%United States 14.3%Germany 1.6%United Kingdom 1.2%