Vinaora Nivo Slider

Żegnamy Pawła Adamowicza, wybitnego samorządowca. Spotkajmy się w sobotę w parku i zapalmy znicz

Rozmiar czcionki:

Rodzinie, Bliskim, Współpracownikom oraz Mieszkańcom Gdańska  z powodu tragicznej śmierci Pawła Adamowicza Prezydenta Miasta Gdańska głębokie wyrazy współczucia składa Burmistrz, Samorząd i Mieszkańcy Michałowa.

Żegnamy wybitnego samorządowca, który poświęcał się bez granic dla swojej małej ojczyzny. Żegnamy człowieka, który kochał ludzi, swoje miasto i kochał Polskę. Niezwykle zaangażowanego w budowanie społeczeństwa obywatelskiego. Swoją pracą zdobył sobie uznanie i sympatię mieszkańców swojego miasta, swoich sąsiadów, którzy przez 20 lat wybierali go na gospodarza Gdańska. Mimo to, wypowiadając słowa o mieście, które kochał i o dzieleniu się dobrem został zamordowany.

Ta tragedia jednoznacznie unaoczniła nam, że żyjemy w czasach pogłębiających się podziałów, niezgody, walki na wyniszczenie drugiego człowieka. Stała się symbolem wyniszczającej siły wszechogarniającego „hejtu”. Sami również doświadczaliśmy tego wszystkiego w naszej gminie.

Głęboko wierzymy, że śmierć Pawła Adamowicza skłoni nas do refleksji. To dobry moment byśmy uświadomili sobie, że Polskę możemy zmienić wspólnie zaczynając od własnego domu, sąsiedztwa, gminy. Postawmy na zgodę i jedność. Nie pozwólmy, żeby były jedynie pustymi hasłami.

Chcąc wyrazić szacunek dla osoby i wartości, które reprezentował Paweł Adamowicz zapraszamy w sobotę o godz. 12.00 na spotkanie pod pomnik w parku miejskim w Michałowie. Przyjdźmy ze zniczami i zapalmy je by upamiętnić tego wybitnego samorządowca i Polaka.

STATYSTYKI ODWIEDZIN

Dzisiaj: 2
Wczoraj: 73
Bieżący tydzień: 143
Poprzedni tydzień: 448
Bieżący miesiąc: 1686
Poprzedni miesiąc: 1769
Ogółem: 211253

Poland 77.3%United States 14.3%Germany 1.6%United Kingdom 1.2%