'

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

przedszkole button zgkim button
bip button epuapi button rcl button geoportal button puszcza button wrotapodlasia button podlaskie button panoramy button

Święto Konstytucji 3 Maja w Michałowie

„Przecież naród, który nie zna swojej przeszłości, nie buduje swojej przyszłości” - tymi słowami rozpocznie się w Gminnym Zespole Szkół w Michałowie uroczysty apel poświęcony 222. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uroczystość zaplanowano na 30 kwietnia. Dzień wcześniej swój apel zorganizowały dzieci z Gminnego Przedszkola w Michałowie.

 W poniedziałek 29 przedszkolaki spotkały się, aby wspólnie świętować fakt uchwalenia pierwszej polskiej konstytucji. Specjalny apel przygotowała grupa 4-latków. W jego trakcie m.in. prezentowano symbole narodowe oraz prezentowano patriotyczne wiersze i pieśni. Po apelu dzieci wspólnie z wychowawcami złożyły kwiaty i zapaliły znicze pod obeliskiem w Michałowie.

Program apelu w Gminnym Zespole Szkół został przygotowany przez uczniów klasy III a i b pod kierunkiem nauczycielek Justyny Trojanowicz i Darii Suprun oraz uczniów klasy IV b pod kierunkiem pani Elżbiety Hajduk. Uczniowie klas starszych przedstawią co wydarzyło się 3 maja 1791 roku, tło polityczne tego wydarzenia i jego następstwa, w montażu słowno – muzycznym. Młodsi uczniowie z klas 0-III natomiast będą mieli okazję dowiedzieć się, jak ważne dla Polski, Europy i świata było to wydarzenie. Całość wzbogaci prezentacja multimedialna, a także odświętnie udekorowany budynek szkoły.

STATYSTYKI ODWIEDZIN

Dzisiaj: 78
Wczoraj: 103
Bieżący tydzień: 551
Poprzedni tydzień: 763
Bieżący miesiąc: 2551
Poprzedni miesiąc: 3181
Ogółem: 68889

Poland 91.8%United States 1.9%Japan 0.8%Russian Federation 0.7%