Vinaora Nivo Slider

przedszkole button zgkim button
bip button epuapi button rcl button geoportal button puszcza button wrotapodlasia button podlaskie button panoramy button

Święto Konstytucji 3 Maja w Michałowie

Rozmiar czcionki:

„Przecież naród, który nie zna swojej przeszłości, nie buduje swojej przyszłości” - tymi słowami rozpocznie się w Gminnym Zespole Szkół w Michałowie uroczysty apel poświęcony 222. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uroczystość zaplanowano na 30 kwietnia. Dzień wcześniej swój apel zorganizowały dzieci z Gminnego Przedszkola w Michałowie.

 W poniedziałek 29 przedszkolaki spotkały się, aby wspólnie świętować fakt uchwalenia pierwszej polskiej konstytucji. Specjalny apel przygotowała grupa 4-latków. W jego trakcie m.in. prezentowano symbole narodowe oraz prezentowano patriotyczne wiersze i pieśni. Po apelu dzieci wspólnie z wychowawcami złożyły kwiaty i zapaliły znicze pod obeliskiem w Michałowie.

Program apelu w Gminnym Zespole Szkół został przygotowany przez uczniów klasy III a i b pod kierunkiem nauczycielek Justyny Trojanowicz i Darii Suprun oraz uczniów klasy IV b pod kierunkiem pani Elżbiety Hajduk. Uczniowie klas starszych przedstawią co wydarzyło się 3 maja 1791 roku, tło polityczne tego wydarzenia i jego następstwa, w montażu słowno – muzycznym. Młodsi uczniowie z klas 0-III natomiast będą mieli okazję dowiedzieć się, jak ważne dla Polski, Europy i świata było to wydarzenie. Całość wzbogaci prezentacja multimedialna, a także odświętnie udekorowany budynek szkoły.

STATYSTYKI ODWIEDZIN

Wczoraj: 48
Poprzedni tydzień: 321
Bieżący miesiąc: 1201
Poprzedni miesiąc: 1640
Ogółem: 188238

Poland 85.6%United States 7.3%United Kingdom 1.2% 0.9%