Vinaora Nivo Slider

przedszkole button zgkim button
bip button epuapi button rcl button geoportal button puszcza button wrotapodlasia button podlaskie button panoramy button

Święto Konstytucji 3 Maja w Michałowie

Rozmiar czcionki:

„Przecież naród, który nie zna swojej przeszłości, nie buduje swojej przyszłości” - tymi słowami rozpocznie się w Gminnym Zespole Szkół w Michałowie uroczysty apel poświęcony 222. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uroczystość zaplanowano na 30 kwietnia. Dzień wcześniej swój apel zorganizowały dzieci z Gminnego Przedszkola w Michałowie.

 W poniedziałek 29 przedszkolaki spotkały się, aby wspólnie świętować fakt uchwalenia pierwszej polskiej konstytucji. Specjalny apel przygotowała grupa 4-latków. W jego trakcie m.in. prezentowano symbole narodowe oraz prezentowano patriotyczne wiersze i pieśni. Po apelu dzieci wspólnie z wychowawcami złożyły kwiaty i zapaliły znicze pod obeliskiem w Michałowie.

Program apelu w Gminnym Zespole Szkół został przygotowany przez uczniów klasy III a i b pod kierunkiem nauczycielek Justyny Trojanowicz i Darii Suprun oraz uczniów klasy IV b pod kierunkiem pani Elżbiety Hajduk. Uczniowie klas starszych przedstawią co wydarzyło się 3 maja 1791 roku, tło polityczne tego wydarzenia i jego następstwa, w montażu słowno – muzycznym. Młodsi uczniowie z klas 0-III natomiast będą mieli okazję dowiedzieć się, jak ważne dla Polski, Europy i świata było to wydarzenie. Całość wzbogaci prezentacja multimedialna, a także odświętnie udekorowany budynek szkoły.

STATYSTYKI ODWIEDZIN

Dzisiaj: 51
Wczoraj: 44
Bieżący tydzień: 254
Poprzedni tydzień: 382
Bieżący miesiąc: 1337
Poprzedni miesiąc: 1974
Ogółem: 182203

Poland 87.9%United States 4.9% 1%Canada 0.9%